April 23, 2018

Për të vitet janë thjesht lojë e kohës, pasi ai kohën mund ta përdorë vetëm për show. Regjizori Petri Bozo pasi ka kaluar të 50-at, flet për jetën e tij mes miss-esh dhe spektaklesh. I duhet të shtrydhë kujtesën për të sjellë në mendje qindra imazhe...

April 19, 2018

Festat e shfrenuara të nxënësve të shkollave të mesme në Norvegji duket se u ka ardhur koha tu vendosen frena.

Gjatë muajit të fundit të semestrit shkollor maturantet e shkollave te mesme ne Norvegji synojnë të sfidojnë moralin publik të shtetit. Një...

April 5, 2018

Një grua me armë Smith & Wesson 9mm hapi zjarr në Luginën e Silikonit në San Francisko, pikërisht përpara selisë së kompanisë të YouTube. Tre të plagosur, njëri prej të cilëve ndodhët në spital në gjendje të rëndë, dhe një i vdekur janë rezultatet e...

March 13, 2018

U largua nga Shqipëria si djalosh që ende si kishte mbushur të 20-at, dhe u kthye në atdhe si balerin i talentuar, si një “Penetrues Shpirtrash”, siç titullohej shfaqja që solli në skenën shqiptare para tre vitesh.

Kjo vepër e pazakontë bazuar në varg...

March 8, 2018

Sot është 8 marsi, dita 67 e vitit në kalendarin Gregorian.

Sot nderojmë gratë dhe veprat e tyre.

Sot nderojmë jetën e ofruar nga gratë.

Sot kujtojmë, Profesioni më Fisnik të Gruas, atë e të qenit Nënë.

Shpesh pyes veten përse gratë përpiqen kaq shumë pë...

March 5, 2018

Ceremonia e Çmimeve të Akademisë, Oskar e transformoi natën e kaluar në një mbrëmje të paharruar... Një guaske perle me gurë Swarovski strehonte skenën madhështore të koncertit ndërkohë që Jimmy Kimmel, mbetet prezantuesi më i mirë ndër vite.

Ide...

February 5, 2018

Minesota City kishte nderin dje të priste finalen e Super Bowl LII, midis Philadelphia Eagles dhe New England Patriots.

Kampionati Kombëtar Amerikan i Ligës së Futbollit sivjet u luajt në temperatura tepër të ulta që shënuan rekord në historine 52-vje...

January 19, 2018

"Zëri im, Trupi im, Historia ime, të bashkuar për SHPRESË", ishte parulla e një të reje në marshin e grave që u zhvillua vitin e kaluar nëpër qytetet e botës.

Dhe ja ku jemi përsëri, vetëm një ditë larg, nga raundi i dytë i marshit të grave të bashkua...

January 16, 2018

Më 9 janar të 2018 gjykatësit William Alsup, në San Francisko, vendosi të refuzoi masën e Presidentit Donald Trump për të shfuqizuar programin DACA i cili mbron përafërsisht 800,000 emigrantë të ardhur në Shtetet e Bashkuara ilegalisht në moshë të vo...

January 2, 2018

Shitja e Marihuanës është e ligjshme sot në ditën e parë të Vitit të Ri 2018 në të gjithë shtetin e Kalifornisë.

Për të shitur kanabin - si për përdorim rekreativ apo mjekësor - kërkohet që bizneset të kenë licencë shtetërore nga Byroja e Kontrollit t...

Please reload

January 19, 2020

January 18, 2020

January 4, 2020

December 20, 2019

Please reload

  • https://www.facebook.com/EliraBreguL
  • https://mobile.twitter.com/EliraBreg
  • Instagram Social Icon
  • https://plus.google.com/106034428186
2017 Elira Bregu Los Angeles CA USA